יעוץ אסטרטגי

רקע:

הסיבה לכך שלארגונים רבים אין אסטרטגיה טרם נטילת מעשה נעוצה בכך שאנשים  בפרט וארגונים בכלל נוטים כל הזמן לקחת עובדות ותוצאות עכשוויות ולהסביר אותן במונחים א-פרויוריים כלומר מהסיבות אל המסקנות, וזה למעשה מה שאנחנו עושים כל הזמן בצורה לא מודעת. אנחנו משנים מדי יום את סיפור העבר שלנו כדי להצדיק את מצבנו בהווה. אבל אם נתבונן לעומק ובצורה לא משוחדת על הביוגרפיה שלנו, נמצא שעשינו הרבה דברים שלא מתיישבים כלל עם מצבנו היום, ולעיתים אף עומדים בניגוד גמור אליו.

האסטרטגיה היא "מפת על" שמשקפת תוכניות מוגדרות מראש להשגת מטרות נחשקות בטווח הארוך, לאור היכולות הזמינות או האופציונליות. ומתי שהתוכניות שנקבעו להשגת מטרה מסוימת לטווח ארוך, מבוססות על משאבים זמינים בטווח הקצר. תפיסת האסטרטגיה באופן כללי היא מערכת של מדיניות, שיטות, תוכניות וגישות להשגת היעדים הרצויים בזמן הקצר הניתן ושימוש מינימלי במשאבים.

ניהול אסטרטגי הוא מדע ואמנות העוסקים ביצירה, הערכה ויישום של החלטות רב תחומיות המאפשרות לארגון להשיג את מטרותיו, תוך התמקדות בשילוב פונקציות של ניהול, שיווק, מימון, מחקר ופיתוח, ייצור וכח אדם. מהות הניהול האסטרטגי טמונה בניתוח מעמיק הבנה מקיפה ותכנון ארוך טווח.

שירותנו:

עיקר הייעוץ האסטרטגי טמון בבניית אסטרטגיית ההצלחה עבור מערכות, ארגונים ועסקים. והנחייתם במימוש ויישום האסטרטגיה.  החל מלימוד מצב קיים, גיבוש חזון, מטרה וייעוד ומעבר לבניית תוכניות טקטיות ואופרטיביות להשגתן.

logo בניית אתרים